Kaip žinoti, kada laikas keisti vandens šildytuvą?

Nors daug kas tikisi, jog vandens šildytuvas tarnaus ilgus dešimtmečius ar net amžinai, to tikėtis - nerealu. Su tinkama priežiūra ir aptarnavimu, vandens šildytuvai gali nepriekaištingai veikti ir ilgiau nei dešimtmetį, bet daugumai tinka jau gamintojo numatytas tarnavimo laikas iki 12 metų. Nors viskas priklauso ir nuo pačio įrenginio, ir nuo jo konstrukcijos bei sumontavimo vietos, įrengimo kokybės, priežiūros ir kai kurių kitų faktorių, kai boileriui suėjo maždaug 10 metų, gali reikėti pradėti galvoti apie tai, kad jį teks keisti arba rimtai remontuoti. Dilema tarp remonto ir keitimo pasitaiko dažnai. Būna situacijų, kada labiau apsimoka remontuoti. Būna ir tokių situacijų, kada verčiau nebegaišti laiko bei pirkti naują šildytuvą.

Kaip žinoti, kuri iš jų labiau tinka jums? Šis straipsnis atsakys į viską, ką svarbu žinoti apie keitimą bei remontą.

Visų pirma – apžiūra ir problemos nustatymas

Sakoma, kad negalima apie knygą spręsti iš viršelio. Taip pat ir apie boilerio gedimus nereikėtų daryti išvadų, kol jų tiksliai nenustatėte. 

Patys, jeigu turite pakankamas žinias ir gerus įrankius arba pasikvietę meistrus, apžiūrėkite vandens šildytuvą bei nustatykite, kokia gedimo priežastis. Dažnai boileris veikia netinkamai arba visiškai neveikia ne dėl to, kad gedimas yra katastrofiškas ir reikalauja kapitalinio remonto. Būna tokių situacijų, kad perdega saugiklis, apsineša anodas

ar kita. Atlikus darbus su gana minimaliomis pastangomis galima prailginti įrenginio tarnavimo laiką bei vėl džiaugtis idealiu jo veikimu.

Meistrai jus gali supažindinti su jūsų turimo modelio ar modelių linijų ypatumais. Pavyzdžiui, jeigu neveikia manometras, gali būti, kad sistema rodys žemą slėgį, nors jis – normalus. Galbūt greičiau nei būtų galima tikėtis susidėvi kaitinimo elementas ar apsauginis vožtuvas nuo slėgio.

Jeigu gedimas yra esminis ir įrenginio remontas atsieis bent 50-60% naujo kainos, beveik visada verčiau jį keisti nauju. Ko gero jau galėsite pasirinkti daug ekonomiškiau bei taupiau veikiantį šildytuvą.

Pagal ką rinktis naują vandens šildytuvą?

Pradėkime nuo talpos, kadangi tai yra labai svarbus kriterijus. Labai retai rekomenduojame turėtą vandens šildytuvą keisti mažesnės talpos įrenginiu. Geriausia – rinktis tokios pat arba net didesnės talpos boilerį. Taip pat įvertinkite ir jo šildymo tipą. Boileriai gali būti elektriniaikombinuoti (šildyti vandenį galima elektra ir nuo išorinio šaltinio) arba netiesioginio šildymo (šildo vandenį tik nuo išorinio šaltinio).

Jūs rinktis galite iš daugybės skirtingų šildytuvų tipų, tačiau populiariausi vis tiek yra tūriniai, ant sienos kabinami, vertikalūs boileriai. Jų efektyvumas yra aukščiausias. Aišku, tais atvejais, kai nėra erdvės vertikaliam, rekomenduojame rinktis horizontalų.

Kiti svarbūs parametrai yra: valdymas, garantija, galingumas, efektyvumas.

Valdymas. Kiekvienam vartotojui dideliu privalumu taps kuo patogesnis ir daugiau funkcijų aprėpiantis šildytuvo valdymas. Jeigu tai – išmani technologija, naudos bus dar daugiau. 

Garantija. Per daug plėstis neverta – kuo ilgiau, tuo geriau…

Galingumas. Prie galingumo turime paminėti, kad nusprendus keisti šildytuvą nereikia užfiksuoti tik įrenginio galios. Tai – svarbus, bet daugiau paviršutiniškas parametras, kadangi modernūs elektriniai tenai vandenį šildo labai greitai, o pas patikimą pardavėją visada rasite per optimalų laiką pašildančius įrenginius. Svarbu, kad galia atitiktų šildytuvo tūrį.

Efektyvumas. Net ir pats galingiausias šildytuvas turi būti efektyvus, kad neštų naudą. Kitaip dėl šilto vandens gamybos elektros sąskaitos išaugs daugiau nei tikėjotės.

Šildytuvų kainos internetinėje parduotuvėje

Negalime neaptarti ir kainų, tiek tuo atveju, kai kalbame apie remontą, tiek, kai kalbame apie seno įrenginio keitimą nauju.

Remonto kaina priklauso nuo jūsų boilerio modelio – reikalingo darbo ir sugedusios dalies kaštų. Jeigu dirbsite patys, viskas kainuoti gali nuo dešimties iki daugiau nei kelių šimtų eurų. Jeigu dirbs meistrai, kainos dažniausiai skaičiuojamos pagal valandinį įkainį.

Namams skirtų, naujų, bent 50l tūrio elektriniai boileriai kainuoja nuo ~100Eur ir daugiau. Paprastai kaina auga, priklausomai nuo tūrio, konstrukcinių ir kitų įrenginio ypatumų.