Momentiniai vandens šildytuvai: kokio galingumo pasirinkti?

Pastaraisiais metais labai populiarus vandens šildytuvas, konkuruojantis su tūriniais boileriais ir dujinėmis kolonėlėmis. Šie vandens šildytuvai šildo vandenį tiesiogiai jo naudojimo metu. Jie patrauklūs dėl savo kompaktiškumo, paprasto įrengimo ir priežiūros, nebereikia laukti, kol vanduo sušils, kaip tūriniame boileryje, neribojamas karšto vandens kiekis.

Momentinių vandens šildytuvų naudojimo sritys

Pagrindinis tokių prietaisų bruožas - labai didelė tinklo apkrova nuo 3 kW iki 36 kW, dėl kurios iš karto atmetami senos statybos namai. Be to, 3 kW galios momentiniai vandens šildytuvai tinka tik kriauklėms ir praustuvams, nes jų galia neleis patogiai nusiprausti po dušu.

Atitinkamai momentiniai vandens šildytuvai tinka naujiems pastatams ir namams, kuriuose pagal projektą naudojamos elektrinės viryklės, nes galios riba tokiuose butuose yra gerokai didesnė. Jie taip pat aktualūs įvairioms komercinėms patalpoms ir vasaros metu veikiančioms poilsio gyvenvietėms arba namams, kur yra galingas elektros įvadas.

Daugelis žmonių įrengia šituos šildytuvus kaip alternatyvą centralizuotam karšto vandens tiekimui prastovos laikotarpiu (kai komunalinės tarnybos atlieka profilaktikos darbus). Pasirinkimas pagrįstas, kadangi toks prietaisas užima daug mažiau vietos nei boileris, o jo poreikis atsiranda tik kelis kartus per metus.

Kokių tipų yra momentiniai vandens šildytuvai?

Beslėgiai modeliai - tiekia karštą vandenį tik į vieną vandens tašką. Jie gali būti montuojami priešais čiaupą arba turėti atskirą čiaupą ar gertuvę. Šitoje vietoje svarbu neapsigauti, šitų vandens šildytuvų veikimui bet kokiu atveju reikalingas minimalus apie 1.5bar vandens slėgis. "Beslėgiai" šitoje vietoje yra tiesiog santechninis terminas.

Slėginiai modeliai gali veikti su keliais maišytuvais ar dušais, atitinkamai jų našumas yra daug didesnis nei neslėginių modelių, bet suprantama ir didesnis galingumas. Dauguma jų yra trifaziai prietaisai, kurie tinka užmiesčio namams su trifaziu prijungimu, prekybos centrams ar pramoniniams cechams.

Momentinių vandens šildytuvų privalumai ir trūkumai, palyginus su elektriniais boileriais

Privalumai

 • Matmenys - vienas iš pagrindinių momentinių vandens šildytuvų pranašumų prieš tūrinius vandens šildytuvus. Toks prietaisas užima labai mažai vietos, lyginant su boileriais.
 • Maža kaina - šių prietaisų kaina yra pastebimai mažesnė, nes jiems pagaminti reikia mažiau medžiagų, o pats technologinis procesas yra paprastesnis.
 • Neribotas vandens kiekis - skirtingai nuo tūrinių boilerių, momentinių šildytuvų neriboja sukaupto karšto vandens atsargos. Reikėtų pažymėti, kad nekokybiški modeliai ilgai eksploatuojant pradeda kaisti.
 • Momentinis vandens pašildymas - nereikia laukti, kol vanduo įšils, kaip tūrinių boilerių atveju, jei juose sunaudotas visas karštas vanduo.
 • Momentiniai vandens šildytuvai yra ekonomiškesni už elektrinius boilerius, jų energinio naudingumo klasė - A, o daugumos boilerių modeliams nustatyta B ir C energinio naudingumo klasė. Mat momentiniai šildytuvai neturi šilumos nuostolių, kaip tūriniai boileriai, kurie norimai vandens temperatūrai palaikyti rezervuare išleidžia 30-50 kWh per mėnesį.
 • Kompaktiškas dydis ir nedidelis svoris gerokai palengvina montavimą ir suteikia daugiau galimybių pasirinkti montavimo vietą.
 • Nereikalauja periodinės priežiūros.

Trūkumai

 • Didelė galia - pagrindinis momentinių vandens šildytuvų trūkumas, kuris gerokai apriboja jų naudojimo sritį, nes visaverčiam karšto vandens tiekimui ištisus metus būtina naudoti 9-15 kW ar didesnės galios modelius.
 • Būtinybė nutiesti atskirą didelio pjūvio elektros tiekimo liniją.
 • Priklausomybė nuo vandens slėgio - jei slėgis vandentiekio tinkle pernelyg mažas (žemiau 1.5bar), momentinis šildytuvas paprasčiausiai neįsijungs.

Kokiais atvejais srautiniai vandens šildytuvai yra geresni už klasikinius boilerius?

Labai mažos patalpos, kuriose galima įrengti vandens šildytuvą, matmenys, tačiau tuo pat metu nekyla problemų dėl skiriamos elektros energijos. Šiuo atveju geriausias pasirinkimas - galingas momentinis šildytuvas.

Užmiesčio name / kotedže, kur žmonės gyvena tik vasarą, geriau įrengti momentinį vandens šildytuvą, nes šiltuoju metų laiku vandens temperatūra yra pakankamai aukšta ir net su nedidele galia jis susitvarko su pašildymu. O galimybė jį lengvai išmontuoti šaltajam sezonui, taip nesibaiminant, kad jį gali pavogti arba vanduo užšals talpykloje, kaip kaupiamajame boileryje, tampa dideliu pliusu.

Didelis virtuvės nuotolis nuo tūrinio boilerio ar namų katilinės, kurioje šildomas vanduo, dėl kurio tenka ilgai laukti, kol pradės bėgti karštas vanduo. Tokiu atveju virtuvėje puikiai tiks mažos galios momentinis šildytuvas, atsižvelgiant į tai, kad jo matmenys leidžia lengvai įrengti jį po kriaukle.

Visada reikia didelio karšto vandens kiekio - didelėms šeimoms, viešojo maitinimo įstaigoms, dideliems biurams, gamybinėms patalpoms dažnai neįmanoma rasti pakankamo tūrio tūrinio akumuliacinio boilerio. Tokiu atveju, jei nėra galimybės įrengti dujinio šildytuvo, geriausias sprendimas yra elektrinis momentinis šildytuvas.

Momentinių vandens šildytuvų našumas

Svarbiausia teisingai pasirinkti momentinio šildytuvo našumą, kad jis atitiktų jūsų poreikius ir netaptų pinigų švaistymu. Šiuo tikslu daugelis gamintojų naudoja tokį parametrą kaip temperatūros delta, kuris iš tikrųjų yra vertė, rodanti, kiek laipsnių šildytuvas gali pašildyti vandenį, lyginant su vandens įėjimo temperatūra.

Taigi vienas populiariausių mūsų modelių "Kospel EPO2 Amicus 3.5kW", esant 10 laipsnių įeinančio vandens temperatūrai ir 1.7 litrų per minutę srautui, gali užtikrinti 40 laipsnių vandens temperatūrą išėjime.

Būtina atsižvelgti į šalto vandens temperatūros skirtumą šiltuoju ir šaltuoju metų laiku, o jis siekia 5 laipsnių, dėl to mažo galingumo momentinis šildytuvas žiemą tiesiog nepajėgs pašildyti vandens iki norimos temperatūros. Jūsų patogumui atlikome šildytuvų parinkimo pagal galią ir sezoniškumą skaičiavimus.

Biuro kriauklė, kriauklė san. mazge:

 • šiltuoju metų laiku šalto vandens temperatūra 6-10 C° - 3.5 kW;
 • šaltojo sezono šalto vandens temperatūra 3-5 C° - 4 kW.

Virtuvės kriauklė:

 • šiltojo sezono šalto vandens temperatūra 6-10 C° - 5 kW;
 • šaltojo sezono šalto vandens temperatūra 3-5 C° - 6 kW.

Ekonomiškas dušas:

 • šiltojo sezono šalto vandens temperatūra 6-10 C° - 9 kW;
 • šaltojo sezono šalto vandens temperatūra 3-5 C° - 12 kW.

Įprastas dušas:

 • šiltojo sezono šalto vandens temperatūra 6-10 C° - 11 kW;
 • šaltojo sezono šalto vandens temperatūra 3-5 C° - 15 kW.

Vonios prileidimas

 • šiltojo sezono šalto vandens temperatūra 6-10 C° - 15 kW;
 • šaltojo sezono šalto vandens temperatūra 3-5 C° - 18 kW.

Komfortiškas dušas (masažinis, tropinis lietus ir pan.):

 • šiltojo sezono šalto vandens temperatūra 6-10 C° - 20 kW;
 • šaltojo sezono šalto vandens temperatūra 3-5 C° - 27 kW.

Taip pat svarbu, kokia įtampa yra jūsų tinkle, nes Lietuvoje ribinis įtampos nuokrypis galimas ±10%, todėl vandens šildytuvo realiosios galios pokytis gali siekti dideles vertes.

Omo dėsnis:

I = U / R

Džaulio ir Lenco dėsnis išsiskyrusios šilumos kiekiui apskaičiuoti:

Q = I × I × R x Δt

čia Q - išsiskyrusios šilumos kiekis, I - srovės stiprumas, R - varža.

Atitinkamai, jei įtampa 10% viršija nominalią 230 V įtampą, galia padidėja 21%, o jei įtampa sumažėja 10%, galia padidėja 21%.

Į kokias charakteristikas, išskyrus galią, reikėtų atsižvelgti?

 • Minimalus srauto greitis, l/min - esant mažesniam debitui momentinis šildytuvas neįsijungs, nes dėl perkaitimo gali būti pažeisti kaitinimo elementai.
 • Didžiausias leistinas slėgis - miesto tinkle pagal normas vandens slėgis yra nuo 0,3 iki 6 barų, būtent tokiam slėgiui skirta dauguma modelių. Tačiau privačiuose namuose su autonominiu vandens tiekimu ši vertė gali būti didesnė, į tai reikėtų atsižvelgti.
 • Didžiausia šildymo temperatūra ° C - dauguma momentinių šildytuvų užtikrina šildymą iki 50-60 laipsnių, o to daugiau nei pakanka namų ūkio poreikiams. Jei reikia aukštesnės temperatūros, tuomet reikia rinktis tūrinius vandens šildytuvus arba įsirengti dujų kolonėlę.
 • Aptarnaujamų vandens taškų skaičius - kiek vandens taškų galima prijungti prie vandens šildytuvo.
 • IP apsaugos klasė - ši klasė parodo, kaip prietaisas apsaugotas nuo pašalinių objektų ir vandens, ir tai lemia jo montavimo vietą vonios kambaryje.

Momentinio vandens šildytuvo konstrukcija

Slėginiai ir beslėgiai šildytuvai veikia tuo pačiu principu - šalto vandens srautas, tekėdamas per kaitinimo elementą, sušyla. Vandens pašildymą atlieka kolbos tipo kaitinimo elementas arba kaitinimo spiralės.

Spiralinių kaitinimo mazgų privalumas yra tas, kad juose mažiau kaupiasi kalkių nuosėdos, nes vanduo teka pro juos ir atsiranda vibracija, dėl kurios kalkių nuosėdų dalelės pasklinda nuo paviršiaus. Kolbos tipo elementai geriau atlaiko trumpalaikius vandens tiekimo sutrikimus, o spiralės gali perdegti. Tačiau kolbos tipo kaitinimo elementai yra linkę kauptis kalkėms ir užima daugiau vietos.

Srauto (slėgio) jutiklis montuojamas iš karto už šalto vandens prijungimo vamzdžio. Tuo metu, kai pradedamas tiekti vanduo, elektros grandinė užsidaro ir prasideda vandens šildymas. Jei vandens slėgis sistemoje yra per mažas, elektros grandinė atsidaro, kad šildymo elementai nesudegtų.

Termojungiklis - stebi vandens temperatūrą ir užtikrina, kad prietaisas išsijungtų, jei perkaista;

Temperatūros reguliatorius - paprasčiausiuose modeliuose temperatūros reguliatoriaus nėra, pažangesniuose modeliuose yra galimybė pakaitomis prijungti papildomus kaitinimo elementus.

Brangiuose slėginiuose šildytuvuose su elektroniniu valdymu yra atliekamas tiksliausias temperatūros reguliavimas.

Svarbūs patarimai montuojant momentinį šildytuvą

Norint prijungti momentinį vandens šildytuvą, iš skirstomojo skydelio turi būti nutiesta atskira linija. Laido skerspjūvis turi būti viena pakopa didesnis už didžiausią šildytuvo srovę.

Automatinio srovės jungiklio nominalioji vertė atitinka didžiausią prietaiso srovę.

Tūrinis arba momentinis šildytuvas turi būti jungiamas per automatinį jungiklį arba RCD (liekamosios srovės įtaisą), kurio suveikimo srovė vonios kambaryje yra 10 mA, o kitoje patalpoje 30 mA.

Kabelis jungiamas tiesiogiai prie momentinio šildytuvo, taip pat galite naudoti 32A 230 V maitinimo lizdus (jei jūsų šildytuvas ne galingesnis nei 7 kW), tačiau tiesioginis prijungimas yra priimtinesnis.

Prijungimas prie vandens tiekimo sistemos yra maksimaliai paprastas ir nereikalauja papildomų elementų, kaip klasikinių boilerių atveju.