Vandens šildytuvo pajungimas

Vandens šildytuvo ieškantiems pirkėjams labai svarbu ne tik įsigyti tinkamą variantą, tačiau ir pasirūpinti efektyviu ir sparčiu jo pajungimu. Juk naujuose namuose arba keičiant seną boilerį nesinori ilgai būti be vieno iš svarbiausių patogumų – karšto vandens.

Šiame straipsnyje mes norėtume: apžvelgti patį vandens šildytuvo procesą, pasidalinti patarimais ir įžvalgomis dėl montavimo, o taip pat ir padėti jums tinkamai išsirinkti šildytuvą, kad jo pajungimas būtų kuo sklandesnis.

Visų pirma – kada galima daryti patiems, o kada geriau kviestis profesionalus?

Verta paminėti, kad, ko gero 90% atvejų žmonės paprasčiausiai neturi reikiamų įrankių ir žinių tam, kad sėkmingai atliktumėte darbą. Nepamirškite, kad kuomet darbą atlieka profesionalai, jie prisiima atsakomybę, suteikia garantiją ir užtikrina sklandų darbų atlikimą. 

Be to, darbui reikia pasiruošimo ir žinių. Jeigu sunku bus skirti net kelias valandas vienu kartu, geriau darbą patikėkite profesionalams. Tačiau, jeigu esate užsidegę tai padaryti patys, turite bent vidutinio lygio santechnikos žinias, mokate valdyti svarbiausius pagrindinius įrankius (reples, atsuktuvus, lituoklį, kita) bei gerai skaitote brėžinius, darbo imtis tikrai galima.

Tiesa, verta paminėti, kad čia mes kalbame tik apie atskiro boilerio (vandens šildytuvo) pajungimą. Jeigu jūs įsigijote arba turite šilumos siurblį ar katilą su integruotu boileriu, jo pajungimas gali būti visiškai kitoks.

Boilerio montavimo procesas

Prieš pradedant reikėtų pagalvoti apie tuos įrankius, kurie bus reikalingi darbui.

Darbui reikalingi įrankiai

 • Atsuktuvas su keičiamomis galvutėmis
 • Reguliuojamas veržliaraktis ir  santechninės replės
 • Izoliacinė juosta
 • Sandarinimo juosta
 • Tinkama apranga, praverčia pirštinės ir apsauginiai akiniai
 • Virinimo įranga
 • Matavimo prietaisai (ruletė, liniuotė, juosta)
 • Vamzdžių pjaustytuvas/pjaustyklė/žnyplės
 • Voltmetras
 • Įrankis laidams pjaustyti

Darbui reikalingos medžiagos

 • Šlangelė, žarnelė, vamzdelis išleidimui
 • Jungiamosios detalės, tarpinės
 • Vamzdžių sriegiai
 • Slėgio ribojimo vožtuvas
 • Kiti vamzdžiai ir jiems skirtos jungtys

Montavimo procesas

Visų pirma reikėtų pradėti nuo to, kad išsirinktumėte vietą, kur montuosite patį šildytuvą (boilerį). Ją pasižymėkite, apgalvokite įrenginio atnešimą iki vietos, užkėlimą arba pastatymą, tvirtinimą, montavimą, prijungimą prie katilo. Jungimui ieškokite pačio patogiausio kelio, kad nereikėtų vedžioti daugybės vamzdžių. Geriausia katilą ir šildytuvą statyti kuo arčiau mazgų ir kuo arčiau įvadų, nes kuo mažesnis vandens einamas kelias vamzdžiais, tuo mažesnė pažeidimų, prakiurimų ir defektų tikimybė. Viskas – savaime suprantama.

Taigi, kai pasirinkote vietą, galime pradėti darbus. Visų pirma turėtumėte atjungti elektros ir dujų tiekimą iš šildymo katilo bei uždaryti sklendę, kuri papildo sistemą vandeniu. Prie katilo išleidimo vožtuvo prijunkite sodo žarną arba kitą vamzdelį ir išleiskite šilumokaičio vandenį į kibirą, lauką ar trapą.

Dabar atidžiai patikrinkite įvado jungtis ir jas prisukite. Sumontuokite rutulinio tipo kranelį, už jo – Y formos filtrą, skirtą nešvariam vandeniui, nuosėdoms ir purvui. Čia pravers tos jungtys, kurias pasiruošėte ir turite.

Sekantis etapas yra virinimas arba litavimas (vadinkite, kaip norite). Prieš lituodami, nepamirškite pasinaudoti specialia, tam skirta juostele bei fliusu, kurie apsaugos medžiagas ir palengvins darbą. 

Dabar laikas montuoti kitus komponentus, kaip kad ventiliai, išleidimo vožtuvai ir cirkuliacinis siurbliukas. Sekančiu žingsniu sulituokite, privirinkite jungtis.

Dabar jau pats laikas prijungti šalto vandens įvadą prie vandentiekio. Reikės surasti atitinkamo dydžio sriegius ir prijungti trišakę movą, kad iki šildytuvo atvestumėte visiškai naują vamzdelį. Šiame žingsnyje reikia naudotis sandarinimo pasta ir/ar juostele. Kuomet jungiate tą trišakę movą, vidurinę jos dalį sujunkite su tuo vamzdeliu, kuris veda į boilerį. Prie šalto vandens įvado prijunkite atbulinį apsauginį vožtuvą ir įjunkite sklendę. 

Dabar pats laikas atvesti elektros energiją į elektrines boilerio dalis. Visų pirma – temperatūros sensorius, kuris kontaktuoja su termostato rėle bei siurbliuku. Ši dalis – labai svarbi, nes nuo jos priklauso sklandus šildytuvo veikimas. Dabar su vožtuvų pagalba galite nuorinti sistemą ir pripildyti nuorintą boilerį vandeniu. Po to, kai tai padarėte, įjunkite elektros energiją ir stebėkite termometro rodmenis. Vanduo sušils ir jau galėsite juo naudotis!

Patarimai, kurie palengvins jūsų darbą

Turime dar keletą patarimų, kurie galėtų palengvinti pajungimo procesą:

 • Jeigu seną šildytuvą keičiate nauju, tiksliai išmatuokite senojo vandens šildytuvo aukštį ir nusipirkite tokio pat aukščio naująjį, kad nereikėtų keisti vandens, dujų ar elektros linijų ilgio.
 • Boileris gali sverti gerokai daugiau nei 50kg. Jums tikrai praverstų pora papildomų rankų arba reguliuojama pakyla, kad galėtumėte lengvai pritvirtinti jį ten, kur reikia.
 • Jeigu viską turite po ranka – darbą galėsite atlikti per <7 valandas. Tačiau pirmą kartą keičiant arba montuojant šildytuvą viskas gali užimti ir dvi pilnas darbo dienas.
 • Neperkaitinkite vandens šildytuve, kad nesumažėtų jo ilgaamžiškumas.