Kokį momentinį vandens šildytuvą pasirinkti: su hidrauliniu ar elektroniniu valdymu?

Momentiniai vandens šildytuvai yra vieni iš ekonomiškiausių prietaisų, naudojamų karštam vandeniui ruošti. Šie šildytuvai įsijungia ir vartoja elektros energiją tik tada, kai atsukamas čiaupas (t. y. kai per prietaisą teka vanduo). Neabejotinas momentinių vandens šildytuvų privalumas yra tai, kad šie prietaisai leidžia nuolat tiekti karštą vandenį, kuris neribojamas rezervuaro talpos. Be to, vandenį galima gauti iš karto atsukus čiaupą. Rinkoje siūlomi vandens šildytuvai su hidrauliniu arba elektroniniu valdymu. Kuo skiriasi įvairios technologijos?

Momentiniai vandens šildytuvai su hidrauliniu valdymu

Šildytuvai su vadinamuoju "hidraulinio valdymo įtaisu" mechaniškai įjungia vieną arba dvi galios pakopas. Atitinkama galios pakopa įjungiama priklausomai nuo tekančio vandens kiekio. Kartu prietaisuose įrengtas jungiklis, kuriuo galima nustatyti visą galią arba ją apriboti (ekonominis režimas). Toks persijungimo būdas praktiškai reiškia, kad iš šildytuvo išbėgančio vandens temperatūra priklauso nuo įtekančio vandens kiekio. Paprasčiau tariant: kuo didesnis vandens srautas, tuo žemesnė temperatūra.

Elektroniniu būdu valdomi momentiniai vandens šildytuvai

Elektroninių būdu valdomų vandens šildytuvų veikimas yra daug komfortiškesnis ir ekonomiškesnis. Valdymo sistema leidžia sklandžiai reguliuoti vandens temperatūrą 30-60 °C diapazone. Be to vandens temperatūra yra stabilizuojama 1 °C tikslumu ištekančio vandens sistemoje esančio daviklio pagalba.

Naudojant vandens srautui matuoti jutiklį, šildytuvą galima įjungti net ir esant mažam 2.5 l/min vandens debitui. Tai ypač svarbu įrenginiuose, kuriuose yra žemas vandens slėgis arba situacijose kai vienas šildytuvas yra naudojamas tiek dušui, tiek vonios pripildymui tiek kriauklėms (t.y. reikalingas ir veikimas prie mažo srauto ir galimybė esant poreikiui pašildyti didelį kiekį vandens).

Momentiniai vandens šildytuvai su elektroniniu valdymu gali kaitinti iš anksto pašildytą vandenį, pavyzdžiui, paduodamą iš šilumos siurblio pašildomo boilerio. Kospel PPE2 electronic LCD modelio šildytuvo įvado vandens temperatūra gali būti iki 60 °C, o EPP-36 šildytuvo iki 70 °C.

Kodėl verta rinktis šildytuvą su elektroniniu valdymu?

Šildytuvai su elektroniniu valdymu užtikrina ekonomiškesnį veikimą. Pavyzdžiui, naudojant praustuvą, jis įjungiamas su nedidele galia, esant mažiausiam srautui. Šildytuvo galia tiksliai suderinama su tekančio vandens kiekiu. Dėl to energijos sąnaudos gali būti iki 30 % mažesnės nei naudojant hidraulinį šildytuvą.

Apibendrinant. Momentiniai vandens šildytuvai užtikrina aukštesnį komforto lygį ir yra taupesni apie 30% lyginant su hidrauliniu būdu valdomais vandens šildytuvais. Kita vertus momentiniai vandens šildytuvai su hidrauliniu valdymu yra apie 30% pigesni, todėl yra dažnai pasirenkami atvejais, kai karto vandens reikia tik epizodiškai (vasarnamiuose, pirtyse ir pan.)

Pilnas mūsų siūlymas momentinių vandens šildytuvų asortimentas yra kataloge:Momentiniai vandens šildytuvai