Keli skirtingi būdai karštam vandeniui gauti? Patikrinkite, kuris iš jų jums tinka
Sunku įsivaizduoti dabartinį gyvenimą be karšto vandens. Priklausomai nuo individualių poreikių ir, žinoma, techninių sąlygų, šiandien yra daugybė vandens šildymo sprendimų. Kuris būdas vandeniui šildyti yra geriausias?
Elektriniai vandens šildytuvai nereikalauja specialių dujų jungčių, tinkamo patalpų vėdinimo ar kamino statybos. Jų eksploatacija yra saugi, nėra sprogimo ar apsinuodijimo pavojaus.
Elektriniai momentiniai vandens šildytuvai - ekonomiškas ir patogus sprendimas
Pagrindiniai momentinių vandens šildytuvų privalumai yra jų nedideli matmenys, todėl juos galima lengvai prijungti netoli vandens vartojimo vietos. Be to, jie automatiškai įsijungia tik tada, kai atsukamas vandens čiaupas, todėl yra energiją taupantis sprendimas. Čia nesusiduriame su nuostoliais, susijusiais su karšto vandens laikymu rezervuare ir jo tekėjimu ilgomis vamzdžio atkarpomis.
Populiariausi yra nedideli vandens šildytuvai, paprastai turintys maišytuvą ir kabinami tiesiai virš praustuvo - idealiai tinka vasarnamiuose, nedidelėse maitinimo įstaigose, biuruose ir kirpyklose. Poilsio nameliuose ir kempinguose dažnai naudojami dušo šildytuvai su IP25 apsaugos klase.
Vandens šildytuvai be įmontuotų čiaupų dažniausiai naudojami virtuvėse. Jie yra maži, todėl juos galima lengvai paslėpti spintelėje po kriaukle. Juos taip pat galima statyti po praustuvu arba virš jo.
Tačiau, jei reikia daugiau karšto vandens keliose vietose, reikėtų naudoti trifazius įrenginius, maitinamus 400 V įtampa. Kospel siūlo modelius su hidrauliniu valdymu ir technologiškai pažangesnius modelius su elektroniniu valdymu.
Pasirinkus elektroniniu būdu valdomą šildytuvą, gaunami du svarbiausi privalumai: energijos taupymas ir daug didesnis naudojimo komfortas.
Nedidelis elektrinis vandens šildytuvas arba tūrinis vandens šildytuvas
Daugeliu atvejų, ieškant būdo vandeniui šildyti, geriausiai tinka tūriniai vandens šildytuvai. Be abejo, jų privalumas - paprastas montavimas, tereikia turėti prieigą prie įprastos elektros instaliacijos (230 V). Be to, jie pasižymi tyliu veikimu, o kokybiška izoliacija apsaugo nuo šilumos nuostolių. Tūrinių mažos talpos boilerių galia leidžia juos prijungti prie įprastų elektros lizdų. Svarbiausias prietaiso pasirinkimo kriterijus yra jo galia.
Tūriniai vandens šildytuvai pasižymi dideliu naudojimo komfortu. Dėl naudojamų techninių sprendimų naudotojas gali reguliuoti temperatūrą nuo 23-25 iki 60-70 °C diapazone. 0.6-2.0 kW galios šildytuvas užtikrina trumpą rezervuare esančio vandens pašildymo laiką. Pavyzdžiui, penkių litrų talpos šildytuvų Kospel LUNA atveju vandeniui visame rezervuare pašildyti apie 30 °C prireikia maždaug penkių su puse minučių. Dešimties litrų 2000W boileryje vandeniui pašildyti reikia maždaug 11 minučių.
Vandens šildymas naudojant centrinį šildymo šaltinį? Raskite tinkamą kombinuotą vandens šildytuvą.
Jei buitinį vandenį planuojate šildyti katilu, šilumos siurbliu ar kitu centrinio šildymo šaltiniu, reikės naudoti kombinuotą boilerį. Turime platų kombinuotų vandens šildytuvų su šilumokaičių asortimentą. Koks jų veikimo principas?
Pagrindinis kombinuoto boilerio elementas yra plieninis bakas, padengtas keraminiu emaliu. Gaminant boilerius naudojama miltelinio emaliavimo technologiją. Didžiausias šios technologijos privalumas - tolygus viso bako paviršiaus padengimas. Tiksliai parinktas emalio sluoksnis puikiai apsaugo bako skardą nuo korozijos. Tai garantuoja didžiausią prietaiso patvarumą ir ilgus metus besaikio veikimo be sutrikimų.
Įmontuotas šilumokaitis arba vandens liemenė (bakas-bake tipo boileriuose) perduoda iš katilo tiekiamą šilumą buitiniam vandeniui. Šių įrenginių naudojimas ypač pateisinamas dideliuose statiniuose, kuriuose reikia naudoti karšto vandens cirkuliaciją.
Kombinuoti vandens šildytuvai gaminami įvairių versijų (pavyzdžiui, su viena, dviem ar trimis ritėmis arba su bakas-bake šilumokaičiu). Galima rinktis pakabinamus arba pastatomus vandens šildytuvus, kurių talpa varijuoja nuo 80 iki 1000 litrų. Dirbant su kietojo kuro šildymo katilais, dažniausiai naudojami bakas-bake tipo boileriai arba vandens šildytuvai su gyvatuku. Siūlomi nuo 80 iki 140 litrų talpos horizontalūs kombinuoti vandens šildytuvai arba vertikalus nuo 80 iki 1000 litrų (pakabinami arba pastatomi).
Ypatingo dėmesio verti bakas-bake tipo kombinuoti vandens šildytuvai. Jie yra daug galingesni ir efektyvesni už tokios pat talpos boilerius su gyvatukais. Pavyzdžiui, bakas-bake tipo vandens šildytuvo Kospel SP-180, kurio bendra talpa 183 litrai, efektyvumas yra panašus į 300 litrų talpos šilumokaičio su gyvatuku efektyvumą. Svarbus korpusinių šilumokaičių gamybos elementas yra bako sienelių gofravimo technologija. Ji papildomai padidina šilumokaičio paviršių.
Taip pat verta išskirti prietaisus, pasižyminčius aukštu energijos vartojimo efektyvumu - energijos klasė A. Tai, pavyzdžiui, Kospel SWK kombinuoti vandens šildytuvai, skirti montuoti po katilu.
Yra daugybė būdų efektyviai šildyti vandentiekio vandenį, tačiau jų pasirinkimas priklauso nuo individualių pageidavimų ir galimybių.