Kaip išvalyti vandens šildytuvą?

Vandens šildytuvas arba boileris vaidina labai svarbų vaidmenį kone kiekvienuose namuose. Tačiau laikui bėgant neišvengsime to, kad jis pareikalaus vienokios ar kitokios priežiūros. Iš visų aptarnavimo ir priežiūros darbų bene dažniausiai reikalingas vandens šildytuvo valymas. Reguliariai tai atlikti yra patartina kiekvienuose namuose. Tačiau kai kada valymo gali neužtekti ir reikės kreiptis į profesionalus. 

Visgi, išsivalyti šildytuvą įmanoma ir patiems. Apžvelgsime, kada to reikia ir kaip tai padaryti patiems.

Kodėl apskritai reikalingas vandens šildytuvo valymas?

Vandens šildytuvas patiria apkrovas ir yra intensyviai naudojamas. Kadangi vandens sudėtis yra netobula, jame yra įvairių priemaišų ir jo cheminė sudėtis gali būti labai įvairi, per laiką gali atsirasti apnašų, apsigyventi mikroorganizmų ir bakterijų. 

Savaime suprantama, kad tai nėra patys geriausi dalykai. Priešingai, jie mažina įrenginio efektyvumą, jums reikia naudoti daugiau energijos norint jį įšildyti. Dar blogesnė situacija yra tuomet, kai dėl mikrofaunos ir floros vanduo įgauna nemalonų kvapą ar pakeičia spalvą.

Tam, kad taip neatsitiktų ir jūsų energijos sąnaudos drastiškai nepakiltų ir neprarastumėte komforto naudojant karštą vandenį ir reikalingas periodinis boilerio valymas. 

Vandens šildytuvo valymas

Pateikiame keletą patarimų, kaip valyti vandens šildytuvą. Nors efektyviausiai procesą įgyvendins profesionalūs santechnikai, tačiau, jeigu sunku rasti laiko rezervuoti paslaugas arba priimti meistrus, tai galite pabandyti padaryti ir patys. Tiesa, darydami kai kuriuos veiksmus ir remontuodami patys iš karto netenkate garantijos.

Maksimalus temperatūros padidinimas. Šis paprastas veiksmas gali būti pakankamai efektyvus. Matote, dauguma mikrofloros ir mikrofaunos idealiai jaučiasi tik labai siaurame temperatūrų diapazone. Jeigu temperatūrą labai padidinsite, jie žus.

Pakeiskite magnio anodą. Tai yra vienas svarbiausių jūsų boilerio komponentų. Jo darbas – pritraukti kietas geležies ar kalkių bei kitų mineralų daleles, esančias vandenyje. Trumpiau tariant, jis aukojasi ir yra skirtas tik tam, kad prailgintų vandens šildytuvo veikimo laiką. Anodo keitimas reikalingas kas 1-3 metus, tačiau tai gali labai priklausyti ir nuo gamintojo rekomendacijų, jūsų vartojimo įpročių ir, be abejonės, pačio vandens, tekančio jūsų vamzdžiais, cheminės sudėties.

Išvalykite šildytuvo (boilerio) talpą. Galų gale verta yra padaryti ir svarbiausią žingsnį bei pilnai išvalyti visą vandens šildytuvo talpą. Prieš darbus pasiruoškite priemones, kurios yra naudojamos valant. Jums reikės pirštinių, kibiro, šluosčių ir cheminių valymo priemonių. Tuomet atjunkite boilerį nuo elektros ir išleiskite vandenį per tam skirtą sklendę. Atsukus kaitinimo elementą ir nuėmus visas apsaugas galima pradėti mechaninį valymą. Naudokitės priemonėmis, šveiskite ir vėliau viską nubraukite drėgna šluoste, o palaukę, kai nudžius, surinkite boilerį atgal.

Taip pat galima kartu išvalyti ir gyvatuką. Kad ir kaip ten bebūtų, nors šiuos darbus įmanoma atlikti patiems, visada rekomenduojame kviestis profesionalus. Neatidėliokite šių darbų, nes taip darydami kasdien mažinate savo pačių komfortą ir vandens šildytuvo ilgaamžiškumą!