Boilerio elektros sunaudojimas

Šiais laikais, kuomet energijos kainos auga daug ir sparčiai, itin svarbu darosi visų buitinių prietaisų ekonomiškumas. Dėmesį atkreipti norisi ir į boilerius (vandens šildytuvus). Elektriniai boileriai naudoja kaitinimo elementą, kuris elektros energiją verčia šilumine. Tai – greitas, tačiau ir daug energijos galintis pareikalauti sprendimas. Tačiau net ir esant technologiniams apribojimams bei privalant naudoti elektros energiją, yra keletas būdų, kaip optimaliai valdyti boilerio elektros suvartojimą bei, kaip išsirinkti įrenginį, kurios tos energijos naudos mažiau.

Visų pirma – talpos ryšys su energijos sunaudojimu

Natūralu, kad įšildyti didesnį vandens kiekį reikės daugiau elektros energijos. Beveik be išimčių, elektros daugiau naudoja tie boileriai, kurie yra didesni. Taigi, vertinant savo buitį reikia apgalvoti tai, kiek žmonių ar kiek įrenginių naudoja vandenį. Skaičiuojama, kad vienam asmeniui turėtų būti 35-60l talpos, tad 3 asmenų šeimai apsimokėtų rinktis ~80-180l boilerį. 

Įtakos jūsų pasirinkimui dėl talpos, be abejonės turės ir tai, kad turite daug vandens reikalaujančių sistemų savo buityje. 

Antras akcentas – išmanus ir protingas valdymas

Nors gamintojai nuolat ieško, kaip inovuoti ir gaminti vis pažangesnę įrangą, tačiau tam tikrose technologijų srityse jau ir taip pasiektas labai didelis efektyvumas. 

Pavyzdžiui, šiuolaikiniai kaitinimo elementai yra labai energetiškai efektyvūs. Daugiau – mažiau visų vienodos klasės gaminių demonstruojami rodikliai bus gana panašūs. Boilerių konstrukcijoje naudojami metalai ir medžiagos taip pat pasižymi aukštu patvarumu ir ilgaamžiškumu. Dauguma gerbiamų, tarptautiniu mastu vertinamų gamintojų taip pat naudoja aukštos kokybės žaliavas formuojant konstrukcijas, automatizuoja procesus. 

Visgi viena vieta, kur galima pastebėti nemenkus skirtumus, yra valdymas. Vieni boileriai valdomi tik rankiniu būdu. Turbūt nenustebsite sužinoję, kad toks valdymo būdas yra mažiausiai efektyvus ir universalus.

Daug efektyviau, jei įrenginio valdymas yra elektroninis. O dar geriau, kai boilerio nustatymas galimas pakeisti išmaniosios programėlės pagalba. El. valdymas daug tiksliau palaiko temperatūra ir prisitaiko prie žmogaus vandens suvartojimo įpročių (pvz. “ECO” funkcija įsimena 7 dienų vandens suvartojimo ciklą ir adaptoja vandens šildymo algoritmą atitinkamai). Modeliuose su WiFi išmaniosios programėlės pagalba galima realiu laiku pakeisti nustatymu, todėl galite itin taupiai ir ekonomiškai naudoti energiją vandens šildymui. Taip maksimalizuosite naudą ir sumažinsite bereikalingą išteklių švaistymą.

Elektros tiekimo planas

Vartotojai pastebi, kad šildant vandenį elektra, dažnai galima sutaupyti pasirinkus dviejų ar net daugiau laiko zonų tarifus. Jeigu pastebite, jog turite rutiną ir, pavyzdžiui, keliatės 6:30 ryte, o miegoti einate 23:00, daugiausiai karšto vandens jums reikės ~7:00 ir ~21-22:30. Atitinkamai galite įsigyti ir konfigūruoti laikmatį, taip pat pasirinkę kelių zonų elektros tiekimo planą. Naktimis ir vakarais šildydamas vandenį jis sunaudos tiek pat elektros, tačiau jos tarifas bus mažesnis ir taip turėtumėte sutaupyti.