Ar momentinis vandens šildytuvas geras pasirinkimas butui?

Dažnai susiduriam su klausimu, ar galima momentinį vandens šildytuvą montuoti bute? Ar tai aplamai geras pasirinkimas lyginant su klasikiniais elektriniais boileriais? Šitoje vietoje reiktų atkreipti ypatingą dėmesį į buto elektros įvado galimybes.

Momentinių vandens šildytuvų galingumai priklausomai nuo panaudojimo

Momentinio vandens šildytuvo labai priklauso nuo to, kam jis bus naudojamas. Šitie vandens šildytuvai pašildo vandenį kol jis praeina pro kaitinimo mazgą ir neturi jokios vandens talpos viduje. Iš vienos pusės toks sprendimas yra labai kompaktiškas ir taupus (būtent todėl žmonės ir norį šituos šildytuvus susimontuoti į pvz. nedidelį būtą), bet šildytuvo veikimui reikalingas pakankamai didelis momentinis el. tinklo galingumas.

Kriauklei, kurioje plaunamos rankos ar koks vienas-kitas kavos kuodukas reikalingas 3.5-4.4kW galingumas, indams plauti reikėtų jau 5.5-6kW galios. Dušui rekomenduojamas ne mažesnis nei 9kW šildytuvas, o voniai prileisti rekomenduojamas galingumas nuo 15kW.

Būtuose elektros įvado galingumas dažniausiai yra 3.5-4kW ir šitą momentą reikia įvertinti. Tokioje situacijoje momentinio šildytuvo montuoti aplamai negalima, nes leidžiant karštą vandenį suveikinės el. tinklo apsauga.

Kartais butuose yra trijų fazių įvadas (pvz. kai yra numatyta el. viryklė ir pan.) ir tokio buto įvado galingumas dažniausiai yra apie 5-6kW, išskirtiniais atvejais 9-10kW. Ir atrodytų, kad bent 5-6kW momentinį šildytuvą virtuvės kriauklei sumontuoti galima. Bet esmė ta, kad esant 9kW 400V įvadui bendras galingumas tolygiai paskirstytas per 3 fazes ir vienos fazės galingumas gaunasi apie 3kW. Mažos galios (3.5-6kW) vandens šildytuvai yra vienfaziai, ir jų galia viršija vienos fazės maksimalų leistiną galingumą ir jie yra netinkami.

Vėl gi, grįžtant prie 9kW vandens šildytuvo dušui ir aplamai bendriems buto poreikiams. Rekomenduojamas 1.5-3kW galios rezervas kitiems elektros prietaisams bute (arbatinukas, šaldytuvas, ...), todėl momentinį vandens šildytuvą rekomenduojama montuotis tik tais atvejais, kai el. įvado galingumas yra 11-12kW ir daugiau.

Ką daryti, jei buto elektros įvado galingumas nėra pakankamas momentiniam vandens šildytuvui?

Galima pasitikslinti su elektros tinklais, ar yra techninės galimybės padidinti įvado galingumą. Senos statybos namuose dažniausiai elektros galingumo pakelti galimybių nėra, bet renovuotose ir naujos statybos daugiabučiuose yra šansų. Vėl gi, reikia tikslintis, nes viskas priklauso nuo konkretaus daugiabučio, el. tinklų topologijos ir kitų faktorių.

Jei vis dėl to nesigauna pakelti elektros įvado galingumo rekomenduojame montuotis elektrinius vandens šildytuvus. Svarbu įvertinti poreikius vandeniui (žmonių kiekį, dušas ir/ar vonia) ir pasirinkti tinkamos talpos elektrinį vandens šildytuvą. Šiuolaikiniai modeliai yra pakankamai kompaktiški ir taupūs, o vandens šildytuvai su WiFi valdymu gali būti valdomi per nuotolį (dažniausiai aktualu nuomojant būtą, turint pastoviai negyvenamą būtą poilsiavietėje arba tiesiog suvartojimo sekimui)

Jei reikia pagalbos pasirenkant tinkamiausią vandens šildytuvą butui, visada prašome kreiptis į mus telefonu arba elektroniniu paštu. Taip pat galite pateiktį užklausą vandens šildytuvui mūsų puslapyje.