Momentinių vandens šildytuvų galios parinkimas

Norint užtikrinti visapusišką šildytuvo naudojimosi komfortą, labai svarbu pasirinkti tinkamos galios momentinį vandens šildytuvą. Tinkamas šildytuvo galingumas taip pat lemia jo veikimo ekonomiškumą. Mūsų gidas parodys, kokį vandens šildytuvą įrengti virš kriauklės, virtuvėje, dušo kabinoje ir vonioje.

Momentinio vandens šildytuvo galia ir įrenginio montavimo vieta

Momentinio vandens šildytuvo galingumą reikia pasirinkti atsižvelgiant į vandens vartojimo vietų tipą ir skaičių. Orientaciniais duomenimis, tai galima laikyti mažiausia galia:

  • nuo 3.5 kW - praustuvui
  • nuo 5.5 kW - virtuvės plautuvei
  • nuo 5.5 kW - dušo kabinai vasarnamyje
  • nuo 9 kW - dušo kabinai su standartiniu dušo rinkiniu
  • nuo 17 kW – voniai

Kokio galingumo momentinį vandens šildytuvą pasirinkti?

  • Trifaziai momentiniai vandens šildytuvai. Namuose karšto vandens dažniausiai reikia vonios kambaryje ir virtuvėje. Jei vonios kambaryje yra standartinio komplekto dušas, paprastai pakanka naudoti 9-15 kW galios prietaisą. Atkreipkite dėmesį, kad jei duše naudojama „tropinio lietaus“ dušo sistema, reikės didesnės galios ir našumo šildytuvo. Momentinis vandens šildytuvas turi būti pritaikytas „tropinio lietaus“ dušo poreikiams - paprastai tai būna prietaisas, kurio galia yra ne mažesnė kaip 21 kW ar net 27 kW. Jei vonios kambaryje yra vonia, reikėtų naudoti ne mažesnės kaip 17 kW galios vandens šildytuvą. Aprašyti momentiniai vandens šildytuvai yra trifaziai įrenginiai, maitinami 400 V įtampa, kurie gali tiekti karštą vandenį į kelias suvartojimo vietas. Yra modelių su hidrauliniu valdymu, pavyzdžiui, Kospel PPH2 hydraulic, ir pažangesnių modelių su elektroniniu valdymu (pvz., Kospel PPE2 electronic LCD). Verta pažymėti, kad pasirinkus elektroniniu būdu valdomą vandens šildytuvą, gaunami du svarbiausi privalumai - energijos taupymas ir daug didesnis naudojimo komfortas.
  • Vienfaziai momentiniai vandens šildytuvai. Jei mums reikia šildytuvo vienam praustuvui ar kriauklei, galime naudoti vienfazį prietaisą, maitinamą 230 V įtampa. Populiariausi yra vandens šildytuvai su maišytuvu, kabinami tiesiai virš praustuvo, pavyzdžiui, toks yra Kospel EPS2 Twister šildytuvo modelis. Dušo šildytuvai Kospel EPS2.P Prister dažnai naudojami kotedžuose ir kempinguose. Jų apsaugos klasė yra IP25, o tai reiškia, kad jų korpusai yra sandarūs, todėl juos galima montuoti dušo kabinose. Kospel Amicus EPO2 momentiniai vandens šildytuvai dažniausiai naudojami virtuvėje. Jie yra maži, todėl juos galima lengvai paslėpti spintelėje po kriaukle. Tuo pat metu, kai jų galia yra 5.5-6 kW, jie leidžia gauti vandens srovę, kuria galima plauti indus.

Kokios galios momentinį vandens šildytuvą turėčiau pasirinkti?

Labai svarbu pasirinkti tinkamos galios vandens šildytuvą, atsižvelgus į Jūsų konkrečią situaciją ir poreikius. Teisingai parinktas vandens šildytuvas užtikrina didelį naudojimo komfortą ir parūpina pakankamą vandens kiekį, kai tik jo prireiks.