Energiją taupantis vandens šildymas namuose

Momentinis vandens šildytuvas yra vienas patogiausių prietaisų karštam vandeniui ruošti. Šildytuvai elektros energiją vartoja tik tada, kai teka vanduo. Dėl tokio sprendimo jie yra itin taupūs (prietaisai priskiriami A energijos klasei). Be to, momentiniai vandens šildytuvai leidžia nepertraukiamai tiekti karštą vandenį. Negana to, jis gaunamas beveik iš karto atsukus čiaupą. Sužinokite, kodėl savo namuose turėtumėte įsirengti pratekamuosius vandens šildytuvus!

Karštas vanduo - nedelsiant ir be apribojimų

Momentiniai vandens šildytuvai parenkami atsižvelgiant į vandens vartojimo vietų skaičių ir tipą. Dėl savo mažų matmenų jie gali būti montuojami netoli vandens vartojimo vietos. Platus šildytuvų asortimentas leidžia pasirinkti geriausią variantą, atsižvelgiant į naudotojo poreikius ir lūkesčius. Tinkamas pasirinkimas ir tinkama montavimo vieta užtikrina mažesnį vandens suvartojimą ir sumažina šilumos nuostolius.

Neribotas karšto vandens suvartojimas suteikia momentiniams vandens šildytuvams neabejotiną pranašumą prieš tūrinius vandens šildytuvus. Jei tik turite tinkamą elektros įvadą, niekas netrukdo įrengti šio įrenginio! Kita galimybė - rinktis tūrinį vandens šildytuvą.

Momentinių vandens šildytuvų tipai

Visi momentiniai vandens šildytuvai skirstomi į dvi kategorijas. Pirmoje būtų mažesnio galingumo vienfaziai vandens šildytuvai iki 6kW galios (pvz. Kospel EPO2), prie kurių galima pajungti 1-2 kriaukles, paprastai naudojami biuruose, tualetuose, virtuvėse, dirbtuvėse ir pan. Šitie mažos galio vandens šildytuvai yra labai kompaktiški, paprastai montuojami ir todėl yra labai populiarus. Bet mažas galingumas neleidžia komfortiškai naudotis dušu arba vartoti vandenį keliuose vietose vienu metu.

9-36kW momentiniai vandens šildytuvai yra trifaziai įrenginiai, maitinami 400 V įtampa. Jie gali tiekti karštą vandenį į kelias vartojimo vietas. Galimi modeliai su hidrauliniu valdymu, pvz. Kospel PPH2 Hydraulic, arba technologiškai pažangesni modeliai su elektroniniu valdymu, pvz. Kospel PPE2 Electronic. Verta pažymėti, kad pasirinkus šildytuvą su elektroniniu valdymu suteikiama daugiau privalumų. Čia neabejotinai verta paminėti didesnį energijos taupymą ir gerokai didesnį naudojimo komfortą.

Kokį momentinį šildytuvą pasirinkti?

230V vienfazis įrenginys gali būti naudojamas vienam praustuvui arba kriauklei. Populiariausi yra vandens šildytuvai su maišytuvu, kabinami tiesiai virš praustuvo, pvz. Kospel EPS2 Twister modelis. O Kospel EPS2 Prister dušo šildytuvai dažnai naudojami kotedžuose ir kempinguose. Jų apsaugos klasė yra IP25 - jų korpusai sandarūs, todėl juos galima montuoti dušo kabinose. Kospel EPO2 Amicus šildytuvai dažniausiai naudojami virtuvėje. Jie yra maži, todėl juos galima lengvai paslėpti spintelėje po kriaukle. Tuo pačiu metu, esant 6 kW galiai, jie leidžia gauti pakankamą vandens srautą indams plauti ir pan.

Momentinis vandens šildytuvas - ar verta rinktis?

Remiantis pirmiau pateiktais skaičiavimais, galima daryti išvadą, kad karšto vandens ruošimas naudojant elektrinį momentinį vandens šildytuvą nėra brangus. Šis sprendimas užtikrina patogų ir ekonomišką eksploatavimą. Taip yra dėl to, kad prietaisą galima optimaliai parinkti pagal planuojamą karšto vandens poreikį. Šildytuvas sumontuojamas netoli vandens vartojimo vietų, todėl vandens ir energijos nuostoliai yra minimalūs.

Mes siūlome platų vandens šildytuvų asortimentą. Parduodami nuo 3 kW iki 36 kW galios modeliai. Pasirinkus tinkamą įrenginį, jį galima optimaliai pritaikyti prie vartotojo poreikių. Išsamesnę informaciją apie visus šildytuvus ir didelį pasirinkimą rasite skyriuje "Momentiniai vandens šildytuvai (boileriai)".